Zaginięcie 14-letniej Roksany. Są zarzuty dla 37-letniego mężczyzny, który nawiązał z nią kontakt

Zarzut nawiązania kontaktu z 14-letnią Roksaną w celu jej seksualnego wykorzystania oraz narażenia zdrowia i życia dziewczyny usłyszał w niedzielę 37-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Nastolatka została odnaleziona w sobotę po blisko tygodniu poszukiwań. Mężczyzna skontaktował się z dziewczyną przez internet, gdy ta poinformowała, że szuka kogoś, kto mógłby towarzyszyć jej w ucieczce z domu.

14-letnia Roksana ostatni raz widziana była w poniedziałek 7 września około godziny 9 rano przy szkole podstawowej numer 4 w Bielsku Podlaskim. Nastolatka nie pojawiła się jednak na lekcjach. Z ustaleń policji wynika, że późnym wieczorem dziewczyna dojechała pociągiem do Bolesławca w województwie dolnośląskim.

Nagrania z monitoringu pokazały, że na tamtejszej stacji PKP spotkała się z ok. 30-letnim mężczyzną. Policja opublikowała później jego portret pamięciowy. 

14-latka została odnaleziona w sobotę w rejonie Bolesławca na Dolnym Śląsku. Nic jej się nie stało. Nastolatka znajdowała się w opuszczonym budynku w lesie. Policja zatrzymała też 37-letniego mężczyznę.

Okazało się, że mieszkaniec Dolnego Śląska nawiązał z nastolatką kontakt, gdy ta ogłosiła w sieci, że zamierza uciec z domu. Mężczyzna podawał się za rówieśniczkę 14-latki i zachęcił ją, by udała się w podróż pociągiem do województwa dolnośląskiego.

Zaginięcie 14-letniej Roksany. Są zarzuty dla 37-latka

Jak podaje RMF FM, powołując się na doniesienia Polskiej Agencji Prasowej, Prokuratura Rejonowa w Bielsku Podlaskim postawiła mężczyźnie zarzuty nawiązania kontaktu z dziewczyną w celu wykorzystania seksualnego, a także narażenia zdrowia i życia poprzez ukrywanie jej w pustostanach, gdzie nocowała od czasu przyjazdu do Bolesławca.

Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić śledczym, dlaczego odezwał się w internecie do nastolatki. Twierdził jednak, że nie naraził jej na utratę zdrowia, bo dał Roksanie śpiwór.

Prokuratura domaga się trzymiesięcznego aresztu dla 37-latka, wniosek ten zostanie rozpoznany przez sąd w poniedziałek.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?
Więcej o: