Zakopane. Parafia organizuje msze przebłagalne. Za znieważenie krzyża na Giewoncie "obcymi flagami"

Parafia Tatrzańska św. Krzyża w Zakopanem organizuje "nabożeństwo przebłagalne za znieważenie krzyża na Giewoncie". To odpowiedź duchownych na incydenty, do których doszło w czasie wakacji. Na krzyżu zawisła flaga LGBT, a także plakat wyborczy Andrzeja Dudy.

O swoich planach Parafia Tatrzańska św. Krzyża w Zakopanem poinformowała na Facebooku. Z postu wynika, że w poniedziałek 14 września odbędzie się pielgrzymka na Giewont, której będą towarzyszyły nabożeństwa przebłagalne we wszystkich kościołach w Zakopanem i Krościenku. Modlitewne spotkania rozpoczną się o godzinie 15.

"Chcemy złączyć się modlitwą suplikacyjną i przepraszać Boga za znieważenie Krzyża na Giewoncie obcymi nam flagami. Chcemy bronić krzyża, do czego zachęcał nas św. Jan Paweł II" - czytamy we wpisie parafii.

Duchowni zaznaczają, że chcą "opleść modlitwą różańcową Tatry wraz z krzyżem na Giewoncie", tak samo jak w 1901 roku, gdy powstała konstrukcja.

Flaga i plakat wyborczy na krzyżu na Giewoncie 

Flaga LGBT zawisła na krzyżu na Giewoncie o wschodzie słońca 14 sierpnia br. Portal Tatromaniak informował, że powiesiły ją dwie kobiety i mężczyzna, jednak tęczowa chorągiew szybko została zdjęta przez innych turystów. Wcześniej na krzyżu na Giewoncie zawisł plakat wyborczy Andrzeja Dudy, o czym informowaliśmy 9 lipca. Baner zniknął z krzyża tego samego dnia, w którym go zawieszono. 

Zobacz wideo PiS kontra LGBT. Wypowiedzi polityków krzywdzą mniejszości
Więcej o: