Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 13 września sklepy będą otwarte?

Od 2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał tylko w niektóre niedziele. Poprzednia zasada, zgodnie z którą zakupy w niedziele można było zrobić raz lub dwa razy w miesiącu, obowiązywała tylko przez dwa lata od wprowadzenia ustawy.

Zgodnie z kalendarzem do końca 2020 roku zostały już tylko dwie niedziele bez zakazu handlu. Niestety nie jest to najbliższa niedziela 13 września.

Niedziele handlowe 2020. Kiedy sklepy będą otwarte?

Niedziele bez zakazu handlu w 2020 roku wypadają dopiero 13 i 20 grudnia. W pozostałe niedziele wszystkie sklepy i centra handlowe będą zamknięte z wyjątkiem: aptek, kawiarni, cukierni, stacji benzynowych, sklepów, gdzie sprzedaje właściciel lub jego rodzina lub sklepów, pełniących także funkcję placówek pocztowych.

Obostrzenia obowiązujące w sklepach

W związku z epidemią w sklepach należy przestrzegać nowych zasad reżimu sanitarnego. Klienci powinni utrzymywać półtorametrowe odstępy od innych osób, mieć zasłonięte usta oraz nos oraz mieć założone rękawiczki jednorazowe lub zdezynfekować ręce. W wielu placówkach rekomendowane są płatności bezgotówkowe.

Zobacz wideo Koronawirus a handel. Jakie firmy wycofują się z Polski? Jakich sklepów stacjonarnych będzie mniej?
Więcej o: