Pogoda na tydzień [14-20 września]. Przed nami kilka ciepłych dni. Na termometrach nawet 30 stopni

Jaka będzie pogoda w najbliższym tygodniu? Synoptycy prognozują, że do środy temperatura będzie rosnąć. W połowie tygodnia nastąpi zmiana - do Polski nadciągną deszczowe chmury, a termometry zaczną wskazywać coraz niższe wartości.
Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Z dnia na dzień coraz cieplej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że początek przyszłego tygodnia będzie ciepły i słoneczny. Niebo w całym kraju będzie właściwie bezchmurne, a większe zachmurzenie zaobserwujemy tylko w województwach położonych przy północnej granicy kraju. Synoptycy nie przewidują jednak żadnych opadów. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 21 stopni w Koszalinie do 26 stopni w Zielonej Górze.

We wtorek będzie jeszcze cieplej. W szczytowym momencie termometry wskażą 24 stopnie w najchłodniejszych tego dnia Suwałkach i 27 stopni w Szczecinie, Zielonej Górze i Wrocławiu, gdzie będzie najgoręcej. Meteorolodzy prognozują, że na południu i w centrum kraju zachmurzenie będzie niskie, a na północy - umiarkowane. Tego dnia również nie będzie padać.

We środę możemy spodziewać się bardzo wysokiej temperatury, a nawet upałów. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 25 stopni w Lublinie do nawet 30 w Zielonej Górze. W przeważającej części kraju niebo będzie bezchmurne, ciemniejsze chmury pokażą się tylko nad województwami pomorskim i kujawsko-pomorskim. Padać jednak nie będzie.

Pogoda na czwartek i piątek. Synoptycy prognozują przelotne opady

Czwartek będzie pierwszym dniem nadchodzącego tygodnia, w którego czasie wystąpią jakiekolwiek opady. Będzie ich jednak niewiele, bo wystąpią wyłącznie w okolicach Zielonej Góry. W pozostałej części kraju zachmurzenie będzie umiarkowane. Temperatura nieco spadnie - odnotujemy od 17 stopni w Gdańsku do 27 stopni w Kielcach i Katowicach.

W piątek deszczowe chmury przeniosą się nad Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie. W pozostałych regionach będzie świecić słońce, a zachmurzenie będzie niskie lub żadne. Temperatura znowu spadnie. Termometry wskażą od 13 stopni w Białymstoku i Lublinie do 20 stopni w Łodzi. 

Prognoza pogody na weekend. Będzie sporo słońca, ale temperatura spadnie

W sobotę nie należy się spodziewać żadnych opadów. Chmury będą przesłaniać niebo, w szczególności na południu Polski, jednak nie spadnie z nich deszcz. Najwięcej przejaśnień odnotujemy na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 11 stopni w Olsztynie do 18 stopni w Zielonej Górze i we Wrocławiu.

Niedziela zapowiada się podobnie: synoptycy prognozują umiarkowane zachmurzenie i sporo przejaśnień. Tego dnia nie będzie padać deszcz, a termometry wskażą od 11 stopni w Białymstoku do 18 stopni w Szczecinie.