Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dziś otwarte? [13 września]

Czy 13 września to niedziela handlowa? Gdzie można zrobić dziś zakupy? Przypominamy, co na temat niedziel handlowych 2020 mówią obowiązujące przepisy.

13 września nie jest niedzielą handlową. Oznacza to, że nie zrobimy dziś zakupów w takich sklepach jak Biedronka, Lidl, Auchan czy Carrefour. W niedziele bez handlu mogą być otwarte tylko wybrane placówki, m.in. sklepy przy stacjach benzynowych, punkty pocztowe, osiedlowe sklepiki, w których sprzedają właściciele przedsiębiorstwa i markety znajdujące się na terenie dworców.

Niedziele handlowe 2020. Kiedy najbliższa niedziela z handlem?

W 2020 roku ma być łącznie siedem niedziel handlowych. Większość z nich mamy już za sobą. Do końca roku będą jeszcze dwie niedziele, w których czasie zrobimy zakupy. To 13 i 20 grudnia, a więc dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Zakupy w czasach koronawirusa. Zasady, o których trzeba pamiętać

Choć większość restrykcji związanych z epidemią koronawirusa została zniesiona, idąc do sklepu, wciąż musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W publicznych przestrzeniach zamkniętych, a więc m.in. w urzędach i sklepach, musimy zasłaniać usta i nos. Można to zrobić za pomocą maseczki ochronnej, przyłbicy lub elementu odzieży. Oprócz tego powinniśmy dezynfekować ręce i utrzymywać dystans od innych kupujących. 

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach
Więcej o: