CBA rozpoczęło kontrolę w Urzędzie Miasta st. Warszawy. Chodzi o "Czajkę"

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęli kontrolę w Urzędzie m.st. Warszawy. Działania CBA są związane z awarią oczyszczalni ścieków "Czajka" i nie są częścią żadnego śledztwa prokuratorskiego.

"Kontrolujący przyjrzą się w szczególności, jakie działania zaradcze po awarii kolektorów w Warszawskiej Oczyszczalni Ścieków «Czajka» w sierpniu ubiegłego roku, podjęły władze stolicy w celu uniknięcia ponownej katastrofy ekologicznej" - czytamy w komunikacie CBA, które podkreśla, że kontrola w Urzędzie m.st. Warszawy została wszczęta z inicjatywy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. 

Informację o kontroli CBA w stołecznym ratuszu potwierdziła rzeczniczka Urzędu m. st. Warszawy Karolina Gałecka.

"Spotkanie było wcześniej zapowiedziane przez służby, śledczy badają awarię Czajki. Deklarujemy pełną współpracę i udostępniamy wszystkie niezbędne dokumenty" - napisała Gałecka na Twitterze. 

Awaria oczyszczalni ścieków "Czajka"

Do awarii układu przesyłowego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do położonej po prawej stronie Wisły oczyszczalni "Czajka" doszło w sobotę 29 sierpnia. Pierwsza awaria tej oczyszczalni miała miejsce rok wcześniej. Na początku września Prokuratura Regionalna w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków służbowych przez stołecznych urzędników.

W ubiegły piątek rozpoczęły się prace nad budową mostu pontonowego, przez który ma zostać poprowadzony awaryjny rurociąg. W środę 9 września konstrukcja połączyła oba brzegi Wisły. Równolegle Warszawa i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji pracują nad alternatywnym przesyłem w przewiercie pod dnem Wisły.

Zobacz wideo Krzysztof Śmiszek ocenia działania Rafała Trzaskowskiego
Więcej o: