Olsztyn. 100-latek nie zatrzymał się na STOP-ie i spowodował kolizję. Obok 95-letnia pasażerka

We wtorek na skrzyżowaniu ulic Zientary-Malewskiej i Cichej w Olsztynie doszło do nietypowej kolizji. 100-letni kierowca, jadący z 95-letnią pasażerką uderzył w inny samochód osobowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Ze wstępnych ustaleń olsztyńskiej policji wynika, że 100-letni kierujący nie zatrzymał się przed znakiem STOP i nie ustąpił pierwszeństwa innemu pojazdowi. W efekcie doszło do uderzenia.

Olsztyn. 100-latek spowodował wypadek. Zatrzymano mu prawo jazdy

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zdarzenia byli zaskoczeni, kiedy okazało się, że sprawcą kolizji był 100-latek. Wraz z nim w polonezie znajdowała się 95-letnia kobieta. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi - przekazuje Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu 100-latkowi prawa jazdy. Powodem tego był fakt, że posiadający od 68 lat prawo jazdy mężczyzna rażąco naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Ostatecznie sprawa znajdzie swój w finał w sądzie, który podejmie decyzję o dalszych konsekwencjach wobec 100-latka, który kierował polonezem.

Zobacz wideo Pościg zakończony skutecznym zatrzymaniem – areszt dla niebezpiecznego kierowcy
Więcej o: