Starogard Gdański. Strażnik miejski zadał kilka ciosów w plecy zatrzymanemu. Jest śledztwo prokuratury

Do sieci trafiło kontrowersyjne nagranie, na którym widać, jak strażnik miejski wielokrotnie uderza w plecy zatrzymanego mężczyznę. W sprawie przekroczenia przez niego uprawnień prokuratura wszczęła już śledztwo.

Na nagraniu widać, jak dwóch funkcjonariuszy straży miejskiej prowadzi zatrzymanego, następnie wprowadzają go do budynku i tam jeden ze strażników zadaje mężczyźnie kilka ciosów w plecy:

 

Prokuratura wszczęła śledztwo

Jak podaje starogardgdanski.naszemiasto.pl, w poniedziałek Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Prokuratura w Starogardzie Gdańskim na podstawie uzyskanych informacji związanych z filmikiem, który zarejestrował zachowanie funkcjonariusza straży miejskiej, podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień

- poinformowała, cytowana przez portal, Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Śledczy zabezpieczyli film, który pojawił się w sieci, a także nagrania z kamery w budynku.

Magdalena Dalecka, rzeczniczka prezydenta Starogardu Gdańskiego, poinformowała, że interwencja, którą widać na nagraniu, odbyła się w piątek 28 sierpnia około godz. 22:00. Kiedy włodarz miasta obejrzał film "niezwłocznie podjął stosowne działania".

Spotkał się z komendantem straży miejskiej, zapoznał się z raportem ze zdarzenia i upewnił, że strażnik, podejmujący interwencję w dniu 28 sierpnia, przeszedł badania psychologiczne. Strażnik biorący udział w wydarzeniu przebywa obecnie na urlopie

- powiedziała Dalecka, cytowana przez tvn24.pl.

Więcej o: