Hanna Gill-Piątek odeszła z Wiosny i wystąpiła z klubu parlamentarnego Lewicy

Posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek zrezygnowała z członkostwa w klubie parlamentarnym Lewicy i wystąpiła z partii Wiosna. Polityczka ma się związać z ruchem Polska 2050 założonym przez Szymona Hołownię.

Posłanka Hanna Gill-Piątek zrezygnowała z członkostwa w Koalicyjnym Klubie Parlamentarnym Lewicy. Dokument informujący o decyzji polityczki został złożony na ręce przewodniczącego klubu Krzysztofa Gawkowskiego. Gill-Piątek zrezygnowała także z członkostwa w partii Wiosna. 

"Bardzo dziękuję Koleżankom i Kolegom z Wiosny za to, że mogłam uczestniczyć w tym projekcie. Dziękuję wszystkim posłom z Klubu Lewicy za ten wspólny rok. Liczę, że nie raz będziemy jeszcze współpracować w Sejmie przy projektach bliskich moim wartościom i wyborczym zobowiązaniom, tylko w innej formule. Życzę Wam wszystkiego dobrego" - napisała posłanka w oficjalnym oświadczeniu.

Oświadczenie posłanki Hany Gill-Piątek o rezygnacji z członkostwa w klubie parlamentarnym LewicyOświadczenie posłanki Hany Gill-Piątek o rezygnacji z członkostwa w klubie parlamentarnym Lewicy Fot. Dorota Drozd, doradczyni ds. PR Hanny Gill-Piątek

Hanna Gill-Piątek ma zawiązać współpracę z Szymonem Hołownią

O tym, że Hanna Gill-Piątek zrezygnuje z członkostwa w klubie Lewicy, jako pierwsza poinformowała Wirtualna Polska. Z doniesień portalu wynikało, że posłanka nawiążę współpracę z ruchem Polska 2050, założonym przez Szymona Hołownię. Oficjalna informacja na ten temat ma zostać przekazana podczas konferencji prasowej zaplanowanej na godzinę 11 we wtorek 8 września. 

Więcej o: