Piotrowo. Pościg za kierowcą BMW. Rozbił policyjną blokadę. Pięciu policjantów rannych

W piątkową noc na terenie powiatu szamotulskiego (województwo wielkopolskie) rozegrały się sceny rodem z amerykańskich filmów akcji. Przez kilkadziesiąt minut w okolicy Piotrowa trwał pościg za kierowcą BMW, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie ucieczki przed stróżami prawa, mężczyzna rozbił m.in. policyjną blokadę. Ostatecznie pirat drogowy został jednak schwytany.
Zobacz wideo Nocny pościg ulicami Zielonej Góry. Kierowca dwa tygodnie wcześniej wyszedł z więzienia

W piątek 4 września w godzinach wieczornych policjanci szamotulskiej drogówki patrolujący odcinek pomiędzy miejscowościami Wronki i Piotrowo (województwo wielkopolskie) próbowali zatrzymać do kontroli samochód marki BMW. Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania w związku z przekroczeniem przez niego dozwolonej prędkości. Mężczyzna zignorował jednak polecenie funkcjonariuszy. Zamiast tego przyspieszył i zaczął przed nimi uciekać.

Piotrowo. Policyjny pościg za kierowcą BMW. Uszkodził kilka samochodów

"Bezpośrednio udział w pościgu brały cztery radiowozy. Łącznie w całe działania zaangażowanych było co najmniej kilkunastu policjantów. W trakcie pościgu uszkodzone zostały w sumie cztery pojazdy - trzy policyjne oraz samochód uciekającego mężczyzny" - informuje na Facebooku Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach.

Jak dowiadujemy się ze wpisu policji, dwa radiowozy zostały uszkodzone, gdy kierujący BMW przebijał się przez policyjną zaporę. Trzeci radiowóz uległ z kolei uszkodzeniu, ponieważ został użyty do zatrzymania pirata drogowego.

"Po kilkudziesięciu minutach pościgu (który prowadził przez gminę Obrzycko, gminę Wronki oraz teren powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego) kierujący BMW oraz pasażer samochodu zostali zatrzymani w Piotrowie. Okazało się, iż samochodem kierował 28-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Kierujący posiadał zakaz prowadzenia pojazdów: - informuje szamotulska komenda.

W trakcie pościgu za kierowcą BMW rannych zostało pięciu funkcjonariuszy. Czterem udzielono pomocy na miejscu, jednak jeden z policjantów musiał zostać zabrany do szpitala.

Komenda informuje, że czynności w sprawie brawurowej jazdy 28-letniego kierowcy bez uprawnień są w toku.

Więcej o: