W Słupsku będą uczyć polowania. "Pierwsza w Polsce klasa liceum o profilu łowiectwo"

Zarząd okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Słupsku poinformował, że w tamtejszym liceum dla dorosłych powstanie klasa o profilu łowieckim. Według związku to pierwsza taka inicjatywa w Polsce.

Informacja na temat nowej klasy w Pomorskim Liceum Biznesu w Słupsku pojawiła się na Facebooku zarządu okręgowego słupskiego PZŁ. Jak podaje związek, 2 września podpisane zostało porozumienie w tej sprawie pomiędzy słupskim PZŁ, Pomorskim Liceum Biznesu dla dorosłych w Słupsku oraz Centrum Edukacyjnym Technik.

Zobacz wideo Nauka o klimacie w szkole? "Nawiązaliśmy współpracę z MEN"

W Słupsku powstanie klasa łowiecka

"Efektem tego jest otwarcie pierwszej w Polsce klasy łowieckiej w liceum. ZO PZŁ w Słupsku objął patronatem klasę i będzie aktywnie uczestniczyć w przekazywaniu wiedzy. Jesteśmy z tego bardzo dumni" - czytamy w poście.

Dalej związek informuje, że "słuchacze zapoznają się między innymi z historią łowiectwa, tradycją, etyką. "Również elementami sokolnictwa, kynologii oraz strzelectwa myśliwskiego, które będą odbywać się na strzelnicy myśliwskiej. Nieobce im będą tematy ochrony przyrody, gospodarowania populacjami, biologii zwierząt łownych i mnóstwo innych zagadnień związanych z naszą pasją!" - czytamy.

Inicjatywę słupskiego PZŁ krótko skomentowało m.in. Akademickie Stowarzyszenie Przeciwko Myślistwu Rekreacyjnemu. W poście umieszczonym na Facebooku napisano o "bardzo przykrej informacji".

Więcej o: