Kraków. Agresywny mężczyzna chciał pobić motorniczego. Później zepchnął dziecko z roweru

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie podaje, że rano agresywny mężczyzna próbował pobić motorniczego. W jego obronie stanął inny pasażer tramwaju.

Jak podaje MPK w Krakowie, do zdarzenia doszło ok. 6.30. Do tramwaju linii nr 20 wszedł agresywny mężczyzna. Chciał pobić motorniczego. "Wyłamał drzwi do kabiny, straszył motorniczego, że użyje noża. Na szczęście w obronie naszego pracownika stanął pasażer, który pomógł mu obronić się przed atakującym ich napastnikiem. Agresor ostatecznie wysiadł z wagonu, uszkadzając drzwi" - opisuje miejska spółka.

Kraków. Mężczyzna chciał pobić motorniczego, później zepchnął dziecko z roweru

Według doniesień napastnik atakował następnie przechodzące osoby, m.in. zrzucił z roweru przejeżdżającą obok dziewczynkę.

Zobacz wideo Kraków. Namalowali graffiti. Wszystko zauważył dyżurny monitoringu, który natychmiast wysłał straż miejską

"Na miejsce natychmiast została wezwana policja, która zatrzymała agresora. Całe zajście zarejestrowały kamery monitoringu. Z informacji, które mamy, wynika, że motorniczemu i pasażerowi nic się nie stało" - podaje MPK.

"My nawet tego nie skomentujemy. To coś, co zupełnie wykracza poza próby zrozumienia tego bezsensownego i brutalnego zachowania. Chcemy za to bardzo podziękować pasażerowi, który w tej trudnej sytuacji zareagował i pomógł naszemu pracownikowi. Dziękujemy!" - czytamy dalej.

Więcej o: