Podlasie: czołowe zderzenie samochodu z autobusem szkolnym. Kierowca zginął na miejscu

Jedna osoba zginęła, a jedna została ranna w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 61 na wysokości miejscowości Łubiane na Podlasiu. Samochód osobowy zderzył się z autobusem szkolnym.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca samochodu osobowego z nieznanych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z autobusem.

W autobusie jechało ośmioro uczniów, kierowca i opiekunka. Żadnemu z dzieci nic się nie stało, są pod opieką lekarzy. Czworo dzieci trafiło na dodatkowe badania do grajewskiego szpitala. Czworo, po zbadaniu na miejscu, lekarze przekazali rodzicom.

W wypadku poważnie ranny został mężczyzna - pasażer samochodu osobowego. Przyleciał po niego śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ofiarą śmiertelną jest kierowca auta osobowego.

Jak powiedział zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie Tomasz Sielawa, po przyjeździe na miejsce zdarzenia, strażacy od razu podjęli działania, które polegały na wydobyciu zakleszczonej osoby z samochodu osobowego i udzieleniu wsparcia psychicznego dla dzieci, które znajdowały się w autobusie.

Droga krajowa nr 61 jest zablokowana na odcinku między obwodnicą Szczuczyna a miejscowością Świdry Dobrzyce. Policjanci kierują na objazdy - samochody osobowe drogami lokalnymi, a ciężarowe z obwodnicy Szczuczyna na drogę krajową nr 58. Pojazdy, które jadą w kierunku Łomży są kierowane na Kisielnicę i drogę krajową nr 63.

Utrudnienia potrwają kilka godzin.

Zobacz wideo Wzorowy korytarz życia na autostradzie A1 w kierunku Gdańska
Więcej o: