Chodzie. miertelnie potrci rowerzystk. Policja zorganizowaa obaw i wyznaczya nagrod

Wielkopolska Policja rozpocza poszukiwania kierowcy, ktry miertelnie potrci rowerzystk midzy Wgrowcem i Chodzie. Funkcjonariusze uruchomili specjaln lini telefoniczn i wyznaczyli nagrod za wskazanie sprawcy wypadku.

Do śmiertelnego potrącenia doszło w czwartek 3 września w miejscowości Brzekiniec na granicy powiatów chodzieskiego i wągrowieckiego. Po uderzeniu jadącej na rowerze kobiety kierowca nie udzielił jej pomocy i zbiegł z miejsca zdarzenia.

Poszukiwany sprawca potrącenia. Wytypowano pojazd, którym mógł się poruszać

Zgłoszenia o wypadku dokonała przypadkowa kobieta. Do zdarzenia wezwani zostali również strażacy, którzy zabezpieczali miejsce, w którym miało miejsce potrącenie. Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej, rowerzystka już nie żyła.

Policjanci szybko rozpoczęli poszukiwania kierowcy, jednak okolicznym jednostkom jak dotąd nie udało się złapać sprawcy potrącenia. Funkcjonariusze wytypowali jednak rodzaj pojazdu, którym sprawca wypadku najprawdopodobniej się poruszał.

Wyznaczono nagrodę dla osób, które pomogą w śledztwie

Na profilu Wielkopolskiej Policji na Facebooku pojawił się komunikat, w którym opisano pojazd. Ma on widoczne uszkodzenia z prawej strony - chodzi o zderzak, pokrywę silnika, prawą lampę i lusterko. Niewykluczone również, że uszkodzona jest przednia szyba.

Funkcjonariusze uruchomili specjalną linię dla tych, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje w tej sprawie (694 088 659). Komendant powiatowy policji w Chodzieży wyznaczył nagrodę dla osób, które pomogą złapać poszukiwanego.

Zobacz wideo Myślał, że terenówką ominie korek. Zamiast tego utknął na torach tramwajowych