Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 6 września sklepy będą otwarte?

Czy 6 września to niedziela handlowa? Czy tego dnia będziemy mogli zrobić normalne zakupy? Podpowiadamy, kiedy wypada następna niedziela handlowa oraz w jakich placówkach nie obowiązują ograniczenia dotyczące handlu.

Zakaz handlu w niedzielę wprowadzono w 2018 r. Od tego czasu stopniowo maleje ilość niedziel, w ciągu których możemy zrobić zakupy w sklepach wielkopowierzchniowych. W 2020 r. zakupy w niedzielę można zrobić tylko 7 razy.

Zobacz wideo Zakaz handlu w niedzielę staje się fikcją. "Solidarność" się wścieka, rząd milczy

Niedziele handlowe 2020. Kiedy sklepy będą otwarte?

6 września nie jest niedzielą handlową. Oznacza to, że największe sklepy wielkopowierzchniowe takie jak: Auchan, Lidl i Biedronka będą zamknięte. Osoby, które chcą zrobić zakupy tego dnia powinny udać się do jednej z placówek, które nie są objęte zakazem handlu.

Zakupy można zrobić m.in. na stacji benzynowej, w sklepie dworcowym, placówce pocztowej, sklepie osiedlowym, jeśli za ladą stanie właściciel lub jego rodzina oraz w aptece, kawiarni i cukierni.

Niedziele handlowe 2020. Kiedy kolejna niedziela z handlem?

Za nami już pięć z siedmiu niedziel handlowych w 2020 r. Ostatnia niedziela handlowa wypadała 30 sierpnia. Następna okazja do tego, aby zrobić zakupy w ostatni dzień tygodnia pojawi się dopiero 13 i 20 grudnia. Są to ostatnie niedziele, które poprzedzają Święta Bożego Narodzenia.

Niedziele handloweNiedziele handlowe fot. AG

Więcej o: