Pogoda na dziś - poniedziałek 7 września. Deszcz i chmury tylko na południu

Pogoda na dziś - poniedziałek 7 września. Synoptycy zapowiadają zmienną pogodę, zwłaszcza w południowych regionach. Tam początkowo będzie deszczowo, jednak po południu może pojawić się więcej słońca.
Zobacz wideo Świerki w walce z ociepleniem klimatu

W poniedziałek największe rozpogodzenia przewidywane są w zachodniej i północnej Polsce. Będzie jednak trochę chłodniej niż w weekend.

Temperatura. Dziś termometry pokażą od 15 do 18 stopni

Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców województwa lubelskiego, gdzie będzie maksymalnie 15 stopni. Jeden stopień więcej prognozowany jest w Szczecinie, Gdańsku, Olsztynie, Białymstoku, Łodzi, Kielcach, Rzeszowie, Krakowie, Katowicach i Zielonej Górze. 17 stopni pokażą natomiast termometry w województwach opolskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. 18 stopni będzie jedynie na Dolnym Śląsku.

Pogoda na dziś - poniedziałek 7 wrześniaPogoda na dziś - poniedziałek 7 września gazeta.pl

Opady pojawią się na południu kraju

Największe rozpogodzenia zapowiadane są w poniedziałek w zachodniej, północnej i centralnej Polsce. Początkowo duże zachmurzenie będzie pojawiało się w południowej części kraju. W województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim, mazowieckim, części Podlasia i na wybrzeżu prognozowane są opady. Najbardziej intensywny deszcz spodziewany jest głównie w Małopolsce, przede wszystkim w okolicach Nowego Targu, Nowego Sącza, Tarnowa, Myślenic i Bochni. Wiatr na ogół słaby, tylko w województwach pomorskim i zachodniopomorskim możliwe są bardziej umiarkowane porywy.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: