Wypadek na A1. Policja chwali kierowców. "Wzorowy korytarz życia - Dziękujemy" [WIDEO]

Na autostradzie A1 doszło do wypadku czterech samochodów. Policja udostępniła nagranie, na którym widać, jak kierowcy ustępują miejsca służbom ratunkowym zmierzającym na miejsce zdarzenia. - Wzorowy korytarz życia - dziękujemy! - komentuje policja.

W środę 2 września tuż przed godziną 9., dyżurny Komendy Powiatowej w Kutnie otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na autostradzie A1 w kierunku Gdańska. Na miejsce natychmiast wysłano służby ratunkowe.

Wypadek na autostradzie A1. Policja chwali kierowców za wzorowy korytarz życia

Dzięki korytarzowi życia utworzonemu przez kierowców na autostradzie A1 udało się udzielić szybkiej pomocy poszkodowanym w wypadku. Na nagraniu udostępnionym przez policję widać, jak pojazdy przesuwają się na krawędź pasa ruchu, umożliwiając bezpieczny i szybki przejazd karetki pogotowia.

Zobacz wideo Wzorowy korytarz życia na autostradzie A1 w kierunku Gdańska

Policja przypomina, że każdy uczestnik ruchu zobowiązany jest do ułatwienia przejazdu pojazdom uprzywilejowanym poprzez niezwłoczne usunięcie się z drogi, a w razie potrzeby nawet zatrzymanie się. Aby utworzyć korytarz życia, wystarczy zastosować się do kilku zasad:

  • jeśli widzisz, że droga zaczyna się korkować - zjedź do zewnętrznej krawędzi pasa;
  • nie czekaj do czasu, aż usłyszysz sygnał karetki -  zjedź od razu;
  • pozostaw między autami przestrzeń umożliwiającą przejazd dla służb ratunkowych;
  • w przypadku, gdy autostrada ma dwa pasy, kierowcy na lewym zjeżdżają zawsze - na lewo, kierowcy na pozostałych pasach - na prawo;
  • w ten sposób tworzy się szeroki pas, którym służby ratunkowe mogą dojechać do poszkodowanych i poruszać się w obu kierunkach.

Kutno. Kierowca wpadł w poślizg i uderzył w radiowóz. Ucierpiały trzy osoby

W wypadku na autostradzie A1 zderzyły się cztery samochody, w tym jeden radiowóz. Wypadek spowodował kierowca jednego z pojazdów, który wpadł w poślizg, a następnie uderzył w radiowóz. Siła uderzenia była tak duża, że policyjny pojazd przemieścił się na drugą stronę drogi. W wypadku ucierpiały trzy osoby. Wszystkie zostały przetransportowane do szpitala.

Więcej o: