Pogoda na dziś - piątek 4 września. Ciepły i słoneczny dzień niemal w całej Polsce

Pogoda na dziś - piątek 4 września. Po dość chłodnym i deszczowym tygodniu w większości kraju będzie bardzo słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 do 22 stopni.
Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

W piątek w całej Polsce prognozowane są bardzo duże rozpogodzenia. Więcej chmur i przelotny deszcz jedynie w zachodnich i północnych regionach.

Temperatura. Najcieplej na południu kraju

Najniższa temperatura, 18 stopni, zapowiadana jest w piątek dla Pomorza. Jeden stopień więcej będzie w województwach warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim. 20 stopni pokażą termometry w Białymstoku, Łodzi, Poznaniu i Zielonej Górze. Jeszcze cieplej, do 21 stopni, będzie na Mazowszu, Śląsku i Podkarpaciu. Najwyższa temperatura prognozowana jest w województwach lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim, opolskim i dolnośląskim. Tam będzie do 22 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 4 wrześniaPogoda na dziś - piątek 4 września gazeta.pl

Opady. Deszcz może spaść w zachodnich i północnych województwach

Chmury mogą pojawić się rano w zachodniej Polsce. Później przesuną się nad północne regiony, a pod wieczór także na wschód kraju. W pozostałych województwach przez większą część dnia będzie bardzo słonecznie. Przelotne opady deszczu zapowiadane są w województwach lubuskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim. Niewielki deszcz może spaść też lokalnie w województwach dolnośląskim, łódzkim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim. Wiatr umiarkowany, w okolicach 40 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.