Libiąż. 13-latka potrącona przez pociąg. Była wpatrzona w telefon komórkowy

Niewiele brakowało, by na przejeździe kolejowym w Libiążu doszło do tragedii. 13-letnia dziewczynka przechodziła przez tory w miejscu niedozwolonym. Wpatrzona w telefon komórkowy nie zauważyła nadjeżdżającego pociągu. Na szczęście odniosła tylko niewielkie obrażenia.

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 31 sierpnia w Libiążu (woj. małopolskie, powiat chrzanowski). Na podstawie zeznań świadków, śledczy ustalili, że 13-latka poruszała się ścieżką prowadzącą do torów kolejowych, korzystając ze swojego smartfona.

Małopolska. Pociąg potrącił 13-latkę. Była wpatrzona w swój telefon

- Wpatrzona w swój telefon komórkowy przechodziła przez torowisko w niedozwolonym miejscu. Widząc całą sytuację maszynista natychmiast użył dźwiękowych sygnałów ostrzegawczych - przekazała małopolska policja.

Dzięki szybkiej reakcji maszynisty, dziewczyna została uderzona tylko bokiem lokomotywy i  upadła na nasyp kolejowy. Na miejsce wezwano policję oraz karetkę pogotowia.

Poszkodowana dziewczynka nie odniosła poważnych obrażeń

Obrażenia 13-latki nie były poważne. Zdecydowano się jednak zabrać ją do szpitala. Dochodzenie w sprawie prowadzi KPP w Chrzanowie. Z ustaleń śledczych wynika, że maszynista był trzeźwy w momencie wypadku.

Policja apeluje, aby piesi zwracali większą uwagę na ulicy. Smartfony oraz słuchawki sprawiają, że dochodzi do coraz większej liczby wypadków, których można uniknąć przy zachowaniu elementarnych reguł bezpieczeństwa. - Bądźmy ostrożni, dbajmy o własne zdrowie i życie - dodaje policja.

Zobacz wideo Rosyjski myśliwiec przelatujący tuż przed bombowcem USA
Więcej o: