Pogoda na dziś - czwartek 3 września. Deszcz na północy, w pozostałych regionach dużo słońca

Pogoda na dziś - czwartek 3 września. Synoptycy zapowiadają większe rozpogodzenia zwłaszcza w południowej, wschodniej i centralnej Polsce. W niektórych regionach może jednak padać.
Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

W czwartek opady pojawią się głównie rano na zachodzie, a później też północy kraju. Najwięcej deszczu spadnie na Pomorzu.

Temperatura. Dziś od 17 do 20 stopni

Dziś najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Opola, Krakowa i Lublina. W tych miejscowościach będzie maksymalnie 20 stopni. Jeden stopień mniej zapowiadany jest w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, podkarpackim, śląskim i dolnośląskim. 18 stopni pokażą termometry w Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Górze i Łodzi. Najzimniejszy dzień, do 17 stopni, prognozowany jest w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim.

Pogoda na dziś - czwartek 3 wrześniaPogoda na dziś - czwartek 3 września gazeta.pl

Opady. Dużo słońca w południowej Polsce

W pierwszej części dnia zachmurzenie duże i umiarkowane zapowiadane jest jedynie na północy i częściowo na zachodzie kraju. W pozostałych regionach będzie dużo słońca. Większe rozpogodzenia także po południu i wieczorem. Deszcz zapowiadany jest w województwach dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim. Na ogół wiatr słaby, bardziej umiarkowany w centralnej i północno-wschodniej Polsce. Tam może wiać w porywach do 50 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.