Olsztynek. Pijany 50-latek chciał odprawić mszę. Nie jest księdzem

Policjanci z Olsztynka zatrzymali 50-letniego mieszkańca Pruszkowa, poszukiwanego w związku z chęcią przeprowadzenia mszy w jednym z kościołów na terenie powiatu olsztyńskiego. Mężczyzna próbował zrealizować swój cel pomimo faktu, że nie jest księdzem.

Zdarzenie miało miejsce 30 sierpnia. Nietrzeźwy mężczyzna dostał się do zakrystii jednego z kościołów w powiecie olsztyńskim i próbował założyć strój duchownego. 50-latek planował odprawić mszę, jednak plan ostatecznie mu się nie powiódł - informuje RMF 24.

Mężczyzna był poszukiwany. Powstrzymała go zakonnica

Uwagę nietrzeźwemu mężczyźnie zwróciła zakonnica. 50-latek wskutek tego stał się wobec niej agresywny. Niedługo później na miejscu pojawił się policyjny patrol, który wylegitymował mężczyznę. Okazało się, że jest nim mieszkaniec Pruszkowa.

Spisanie danych mężczyzny pozwoliło ustalić, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie. 50-latek miał odbyć karę 181 dni pozbawienia wolności za znieważenie funkcjonariusza publicznego.

Mężczyzna został zatrzymany i najprawdopodobniej trafi do aresztu. Policja na ten moment nie przekazała więcej szczegółów w tej sprawie.

Zobacz wideo Policjanci z Żor chwalą kierowców z popularnej "Wiślanki", którzy utworzyli wzorowy korytarz życia
Więcej o: