Pogoda na dziś - środa 2 września. Deszczowy front przesunie się nad północną Polskę

Pogoda na dziś - środa 2 września. W całym kraju zapowiadane jest dziś duże i umiarkowane zachmurzenie. W wielu regionach może przelotnie padać. Na północy więcej deszczu oraz burze.

W środę prognozowane są opady, które lokalnie, przelotnie mogą pojawić się w wielu regionach. Bardziej intensywny deszcz czeka mieszkańców bardziej północnych województw.

Temperatura. Dziś najcieplej, 20 stopni, tylko na Podlasiu

Najniższa temperatura, do 15 stopni, zapowiadana jest dziś w Poznaniu, Zielonej Górze, Łodzi i Katowicach. Jeden stopień więcej będzie w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, opolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. 17 stopni pokażą termometry w Krakowie, a 18 stopni w Lublinie i Warszawie. Na Podlasiu będzie maksymalnie 20 stopni, a w województwie warmińsko-mazurskim 19 stopni.

Pogoda na dziś - środa 2 września.Pogoda na dziś - środa 2 września. gazeta.pl

Opady. Burze mogą pojawić się jeszcze w trzech województwach

W większości kraju rano zapowiadane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Dopiero pod wieczór większe rozpogodzenia pojawią się najpierw w południowo-zachodniej, a później też południowej i centralnej Polsce. Przelotne opady deszczu mogą pojawić się niemal w całym kraju. Najbardziej intensywny deszcz prognozowany jest w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i północnej części Mazowsza. Burze pojawią się nad ranem na Podlasiu, Warmii i Mazurach, a później też lokalnie na Kujawach. Wiatr na ogół słaby, we wschodnich i centralnych regionach bardziej umiarkowany.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Zobacz wideo Ulewne deszcze powodują gwałtowne powodzie w Pakistanie. Dziesiątki ofiar, tysiące ludzi bez środków do życia
Więcej o: