Koronawirus w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Komunikat do uczestników mszy

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w dziale ogłoszeń duszpasterskich na swojej stronie internetowej przekazało, że u jednego z wiernych wykryto koronawirusa. Z tego powodu wydano specjalny komunikat z prośbą o monitorowanie swojego stanu zdrowia.

Komunikat dotyczy 24 i 25 sierpnia, kiedy to w Mszy Świętej w Sanktuarium w Łagiewnikach wziął udział zakażony wierny. W komunikacie duszpasterskim duchowni apelują do innych uczestników o konkretne działania.

Zakażenie u wiernego. Duchowni apelują o rozwagę

- W związku z wykryciem u osoby posługującej w naszej Bazylice zakażenia koronawirusem wierni, którzy uczestniczyli 24 i 25 sierpnia we Mszy świętej o godz. 12:00 i zauważą u siebie niepokojące objawy proszeni są o skorzystanie z teleporady i skontaktowanie się z właściwą co do miejsca zamieszkania stacją sanitarno-epidemiologiczną - podano w komunikacie.

Dodatkowo duchowni zapewniają, że bazylika jest na bieżąco dezynfekowana, a posługujący w niej kapłani nie mieli kontaktu z zakażoną osobą. - Jednocześnie w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa w Krakowie bardzo prosimy wszystkich uczestników Mszy świętych i nabożeństw o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących norm sanitarnych: zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie dłoni przy wejściu i zachowanie odpowiedniego dystansu. Podchodząc do konfesjonału należy najpierw dokonać dezynfekcji - czytamy w komunikacie.

Gospodarze sanktuarium poinformowali również, że do odwołania zamknięta została Poradnia Miłosierdzia, a także Dom Duszpasterski wraz ze znajdującą się tam restauracją.

Zobacz wideo W przyłbicy albo maseczce do szkoły? MEN: Zastanawiamy się nad wprowadzeniem nakazu w przestrzeniach wspólnych
Więcej o: