Ostrzeżenia IMGW. Gwałtowny wzrost stanu wody w woj. pomorskim. Możliwe podtopienia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wzrastającym stanem wód w województwie pomorskim. Na zagrożonych terenach wydano ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego stopnia.

W weekend przez całą Polskę przeszły gwałtowne burze. Intensywne opady spowodowały, że w niektórych zbiornikach drastycznie wzrosły poziomy wód. IMGW ostrzega, że na zagrożonych terenach może dojść do podtopień.

Zobacz wideo Dlaczego intensywne opady powodują podtopienia w stolicy?

Ostrzeżenia IMGW. Gwałtowny wzrost poziomu wód w województwie pomorskim

IMGW wydało ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego stopnia z powodu gwałtownego wzrostu stanu wody dla zlewni rzek wpadających do Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego. Ostrzeżenie oznacza, że na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych występuje przyrost poziomu wody, który może prowadzić do podtopień.

Dla wschodniej części województwa pomorskiego wydano również ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym deszczem oraz burzami. Intensywne opady wyniosą od 30 do 50 mm. Alert obowiązuje w poniedziałek 31 sierpnia od godz. 10 do 15.

Ostrzeżenia hydrologiczne obowiązują w województwie pomorskim, w zlewni:

  • Martwa Wisła
  • Wierzyca
  • Wda
  • Elbląg
  • Nogat
  • Zalew Wiślany do Nogatu

Ostrzeżenia hydrologiczne pojawiły się również w niektórych zlewniach w województwie zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim i łódzkim. Pełną listę ostrzeżeń można znaleźć na stronie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Więcej o: