Tragiczny wypadek na S8 pod Warszawą. Element bariery energochłonnej zabił przejeżdżającą kobietę

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na trasie S8 w pobliżu miejscowości Trojany (woj. mazowieckie). Samochód osobowy uderzył w barierę energochłonną, której część poleciała w kierunku innego pojazdu. Osoba podróżująca tym autem zginęła na miejscu.

Tragedia miała miejsce na odcinku Wyszków - Warszawa. Tomasz Oleszczuk z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji przekazał, że auto jadące w kierunku stolicy uderzyło w bariery, a następnie w dwa inne samochody.

Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja złapała go po dwóch godzinach

Więcej informacji na temat wypadku przekazuje TVN Warszawa. - Z pierwszych informacji wynika, że części bariery, w które uderzyła skoda, uszkodziły jadącego w przeciwnym kierunku volkswagena. Jej elementy wyłamały się, przeleciały na drugą stronę drogi, przez szybę wpadły do samochodu. Kierującej nim kobiety nie udało się uratować - zdradził Artur Węgrzynowicz.

Na miejscu pojawili się policjanci z psem tropiącym. Kierowca samochodu, który uderzył w bariery energochłonne, oddalił się z miejsca zdarzenia. Po dwóch godzinach poszukiwań funkcjonariuszom udało się go odnaleźć.

Warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informował, że wskutek wypadku mogą się pojawić utrudnienia w ruchu. W efekcie zablokowany był jeden pas ruchu w kierunku Warszawy.

Zobacz wideo Policjanci przez jeden dzień szczególnie patrolowali bydgoskie skrzyżowanie. Piesi bezpieczni na pasach? Niekoniecznie
Więcej o: