Swadzim. Policja przerwała zlot samochodów pod Poznaniem. "Przednie szyby oklejone czarną folią"

W okolicach Poznania zorganizowano spontaniczny zlot samochodów. Na parkingu w Swadzimu pojawiło się ponad pięćset samochodów i półtora tysiąca osób - poinformowała Wielkopolska Policja. W wyniku przeprowadzonej przez policję kontroli wystawiono 135 mandatów karnych.

O nielegalnym zgromadzeniu, do jakiego doszło w podpoznańskim Swadzimu poinformowała 30 sierpnia Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Do zgromadzenia doszło na parkingu pod centrum handlowym. Kiedy policjanci otrzymali informację o zdarzeniu, udali się na miejsce, aby przeprowadzić kontrolę. Stan zastanych na miejscu pojazdów zaskoczył wszystkich funkcjonariuszy.

Zlot samochodów pod Poznaniem. Szyby oklejone czarną folią, nieprawidłowe ogumienie

- Okazało się, że ponad siedemdziesiąt samochodów miało usterki lub modyfikacje kwalifikujące je do obowiązkowych badań technicznych. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne i skierowali właścicieli aut do stacji diagnostycznych - informuje policja.

Funkcjonariusze zauważyli, że w przypadku niektórych samochodów oklejono przednie szyby czarną folią przyciemniającą. Spowodowało to, że ilość światła wpadająca do środka była minimalna.

W pozostałych pojazdach, opony wystawały poza obrys błotników, a powiększone, przelotowe układy wydechowe nie miały katalizatorów. Stwierdzono również niehomologowane żarówki w lampach oraz nieprawidłowe ogumienie.

Policja wylegitymowała 173 osoby. Dwie sprawy skierowano do sądu

- Tuning mechaniczny, czy optyczny to nic złego - podkreśla policja. - Warunek jest jednak taki, żeby wszystkie modyfikacje były zgodne z przepisami i nie zagrażały bezpieczeństwu. Podczas spotkania uczestnicy powinni także stosować zasady bezpieczeństwa związane z epidemią.

Uczestnicy nielegalnego zgromadzenia zostali surowo ukarani przez policję. Funkcjonariusze wystawili łącznie 135 mandatów karnych, zatrzymano 73 dowody rejestracyjne, a dwie sprawy skierowano do sądu. Policja wylegitymowała 173 osoby. Jedną z nich podejrzewa się o kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków.

Zobacz wideo Policjanci z Żor chwalą kierowców z popularnej "Wiślanki", którzy utworzyli wzorowy korytarz życia
Więcej o: