Pogoda na dziś - wtorek 1 września. Dużo deszczu w południowej i wschodniej Polsce

Pogoda na dziś - wtorek 1 września. Synoptycy prognozują deszczowy dzień w południowych i wschodnich regionach. Tutaj też spodziewane są najbardziej intensywne burze.
Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

We wtorek tylko w północnej Polsce zapowiadane są większe rozpogodzenia. W pozostałych regionach nie będzie już tak słonecznie.

Temperatura. Dziś od 14 do 18 stopni

Najchłodniejszy pierwszy dzień września czeka mieszkańców Katowic i Łodzi, gdzie w ciągu dnia będzie maksymalnie 14 stopni. Jeden stopień więcej zapowiadany jest w województwach dolnośląskim, opolskim, małopolskim i świętokrzyskim. 16 stopni pokażą termometry w Białymstoku, Warszawie, Lublinie, Rzeszowie i Zielonej Górze. Cieplej, do 17 stopni, będzie na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach. Najwyższa temperatura będzie mieć miejsce w województwach wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim. Tam prognozowanych jest 18 stopni.

Pogoda na dziś - wtorek 1 września.Pogoda na dziś - wtorek 1 września. gazeta.pl

Opady. We znaki będzie dawał się deszcz, burze i silny wiatr

Większe rozpogodzenia zapowiadane są jedynie w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. W pozostałych regionach chmury będą występować w stopniu umiarkowanym lub dużym. Dodatkowo w większości kraju należy spodziewać się deszczu - momentami intensywnego. Od rana opady pojawią się w województwach dolnośląskim, opolskim, łódzkim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim, mazowieckim i podlaskim, a po południu i wieczorem także w województwach lubuskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. Poza deszczem spodziewane są także burze, które najbardziej intensywne będą rano w okolicach Przemyśla, Sanoka i Zamościa, a później także Katowic, Częstochowy, Wrocławia, Łodzi, Tarnobrzega, Kielc, Lublina i Płocka. Wiatr umiarkowany i silny, w trakcie burz może wiać w porywach do 70 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: