Lubelskie. Kompletnie pijana jechała po alkohol. Gdy odholowano jej auto, poprosiła policję o podwózkę

W piątkowy wieczór dzielnicowy z Brzezin zatrzymał samochód jadący środkiem jezdni. Okazało się, że kompletnie pijana kierująca wybrała się po alkohol na dalszą imprezę. Gdy odholowano jej auto, poprosiła funkcjonariusza o podwiezienie do sklepu.

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 20:10 w miejscowości Brzeziny gm. Komarówka Podlaska. Dzielnicowy w trakcie obchody rejonu służbowego zauważył kierującą samochodem osobowym, który poruszała się całą szerokością jezdni. W związku z podejrzeniem, że kobieta jest pod wpływem alkoholu, zatrzymał ją do kontroli drogowej.

Podczas prowadzonych czynności okazało się, że siedząca za kierownicą pojazdu 36-latka, mieszkanka gm. Wohyń jest kompletnie pijana. Urządzenie wskazało ponad 3,5 promile alkoholu w jej organizmie. Samochód, którym kierowała, został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

W rozmowie z dzielnicowym kobieta swoje zachowanie tłumaczyła, że jedzie tylko po alkohol na dalszą imprezę. Gdy sobie uświadomiła, że jej auto zostało odholowane, poprosiła o podwiezienie do sklepu po alkohol. Teraz 36-latka odpowie za swoje czyny przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Piłeś? Nie wchodź do wody. To najgłupszy pomysł
Więcej o: