Pogoda. Ostrzeżenia I i II stopnia. Najgorsze ma nadejść w nocy. RCB: Uważajcie!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia dla centralnej i południowej Polski. Chodzi przede wszystkim o burze i silne porywiste wiatry. Najsilniejsze zjawiska spodziewane są w nocy.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą województw: śląskiego, małopolskiego, opolskiego oraz części wielkopolskiego i łódzkiego. Alerty drugiego stopnia wydano dla centralnego i południowego Mazowsza, regionu świętokrzyskiego i Podkarpacia. W przypadku tego ostatniego regionu synoptycy ostrzegają natomiast przed wysokimi temperaturami.  

"Centralna i południowo wschodnia Polska z ostrzeżeniami hydrologicznymi 1 st. W miejscach pojawienia się burz możliwe są gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia" - czytamy na Twitterze IMGW. 

Pogoda. RCB: Uwaga na burze i wiatr

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało z kolei, że porywy wiatru mogą dochodzić do 100 kilometrów na godzinę. Wielkość opadów może natomiast sięgać 40 milimetrów.

Alerty burzowe IMGW obowiązują do jutrzejszego poranka. Ostrzeżenie przed upałami - do jutrzejszego popołudnia. 

***

W poniedziałek 31 sierpnia już po godz. 7:00 rano czekamy na Was w Poranku "Szkoła w czasie pandemii" na Gazeta.pl. Wraz z dziennikarzami radia TOK FM i redakcji Wyborcza.pl będziemy rozmawiać m.in. z ekspertami, nauczycielami i dyrektorami szkół o tym, czy Polska jest odpowiednio przygotowana na powrót uczniów do placówek od 1 września.

Więcej o: