Pogoda na tydzień [31 sierpnia - 6 września]. Będzie sporo słońca i trochę opadów

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że pierwszy tydzień września będzie dość ciepły. Zdarzą się jednak przelotne opady, a w niektórych regionach mogą wystąpić burze. Gwałtowne wyładowania atmosferyczne będą jednak należeć do rzadkości.
Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Początek tygodnia zapowiada się deszczowo

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że ostatni dzień sierpnia będzie dniem deszczowym. Opady prognozuje się dla wszystkich regionów z wyjątkiem województwa lubelskiego. Najwięcej przejaśnień zobaczymy na południu kraju. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się z kolei od 22 stopni w Lublinie i Rzeszowie do 17 stopni w Łodzi i Opolu.

We wtorek rozpogodzi się w województwach zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim. W pozostałej części kraju nadal będzie padać. Meteorolodzy prognozują, że przejaśnienia wystąpią w województwach lubelskim, podlaskim, lubuskim i pomorskim, a w pozostałych cały dzień będzie pochmurno. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 stopnie w najcieplejszym tego dnia Lublinie i 15 stopni w Kielcach i Łodzi, które będą najzimniejszymi dniami nadchodzącego wtorku. 

W środę również będzie deszczowo. Meteorolodzy prognozują, że tego dnia opady wystąpią w całym kraju, a przez województwo łódzkie przejdą gwałtowne burze. Najwięcej przejaśnień należy się spodziewać na południu i wschodzie kraju. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 23 stopni w Lublinie do 15 stopni w Poznaniu. 

Pogoda na czwartek i piątek. Do Polski zawita słoneczna aura

Z długoterminowej prognozy pogody wynika, że czwartek przyniesie wyraźne zmiany. Tego dnia padać będzie wyłącznie w województwach pomorskim, podlaskim i lubelskim, a w pozostałej części kraju zaświeci słońce. Temperatura nieco wzrośnie. Najcieplej będzie we Wrocławiu i w Katowicach, gdzie odnotujemy maksymalnie 23 stopnie, a najchłodniej w Olsztynie i Białymstoku, gdzie termometry wskażą do 20 stopni Celsjusza.

Piątek również będzie słoneczny. Opady deszczu prognozuje się jedynie na Podkarpaciu, Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim. W pozostałej części kraju zachmurzenie będzie niskie lub umiarkowane. Najwięcej słońca prognozuje się dla województw mazowieckiego i łódzkiego. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 19 stopni w Lublinie do 24 stopni we Wrocławiu, Warszawie i Łodzi. 

Pogoda na weekend. Będzie sporo słońca, ale zdarzą się przelotne opady

W sobotę deszczowe chmury przeniosą się na południe - opady wystąpią w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim. W pozostałych regionach dużo słońca, najwięcej przejaśnień w okolicach Zielonej Góry, Poznania i Bydgoszczy. Termometry wskażą od 21 stopni w Gdańsku do 24 stopni we Wrocławiu i Krakowie. 

Niedziela przyniesie przelotne opady deszczu dla większości województw. Sucho będzie jedynie w Wielkopolsce i na Mazowszu. Najwięcej przejaśnień odnotujemy z kolei w województwach położonych na północy i zachodzie kraju. Temperatura będzie wahać się od 21 stopni w Gdańsku do 25 stopni w Olsztynie i Białymstoku.

Więcej o: