Legnickie Pole. Radny nie chce żłobka "Tęczowy Zakątek". Nazwa "budzi negatywne emocje"

Marek Sułowski, radny z gminy Legnickie Pole, złożył interpelację, w której domaga się, aby nie nazywać miejscowego żłobka "Tęczowym Zakątkiem". Według polityka nazwa miejsca przeznaczonego dla najmłodszych dzieci nie powinna wyrażać ocen ani emocji.

Rada Gminy Legnickie Pole przygotowała projekt uchwały o utworzeniu gminnego żłobka o nazwie "Tęczowy Zakątek". Jak się jednak okazuje, planowana nazwa nie spodobała się jednemu z radnych gminy, który proponuje zmianę nazwy żłobka na "nie budzącą negatywnych emocji i nie zawierającą dwuznaczności".

Legnickie Pole. Radny nie chce żłobka "Tęczowy Zakątek". Nazwę należy "bezwzględnie zmienić"

"Nie ulega wątpliwości, że tęcza jest przepięknym zjawiskiem optycznym i meteorologicznym, którego wielu z nas wypatruje po burzy. Niestety od 1978 roku kolory tęczy nie są już tylko zjawiskiem fizycznym, które można uznać za neutralne" - pisze w swojej interpelacji radny Marek Sułowski.

Radny twierdzi, że z rozmów, które przeprowadził z mieszkańcami gminy "wynika jednoznacznie, że zaproponowana nazwa jest nietrafiona i należy ją bezwzględnie zmienić". Marek Sułowski proponuje, aby zamiast "Tęczowego Zakątka" w Legnickim Polu powstał np. "Bajkowy Zakątek". Radny dodaje, że względu na kontekst w jakim pojawia się tęcza w przekazach medialnych, nie musi rozwijać swojego stanowiska.

Do sprawy odniósł się Radosław Sikorski

Marek Sułowski uzyskał mandat radnego startując z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Rafała Plezi "Idzie Nowe". Rafał Plezi pełni obecnie funkcję wójta gminy Legnickie Pole. Interpelacja radnego wpłynęła do wójta gminy 24 sierpnia. Marek Sułowski nie doczekał się jeszcze odpowiedzi.

Działania radnego z małej gminy na terenie województwa dolnośląskiego odbiły się szerokim echem w całym kraju. Sprawę postanowił w niecenzuralny sposób skomentować były minister spraw zagranicznych w rządzie Donalda Tuska, Radosław Sikorski. Członek europarlamentu napisał na Twitterze, że działania radnego to "postęp prawicowego p******a".

Zobacz wideo Z pasażerem na jednym kole i na czerwonym świetle. Motocyklista został ukarany wysokim mandatem
Więcej o: