Wstrząs w kopalni Mysłowice-Wesoła. Pięciu górników zostało rannych

Pięciu górników odniosło obrażenia wskutek wstrząsu, do którego doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych w kopalni Mysłowice-Wesoła. Do tąpnięcia doszło na pochylni 501, 665 metrów pod ziemią.

Zgłoszenie o wstrząsie napłynęło o godzinie 16:37. W momencie tąpnięcia w zagrożonym rejonie było 11 górników, wszyscy zostali wycofani. Praca kopalni nie została z tego powodu wstrzymana - powiedział cytowany przez portal www.nettg.pl Tomasz Głogowski z Polskiej Grupy Górniczej.

Wstrząs w kopalni Mysłowice-Wesoła. Górnicy zostali już wypisani do domów

Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody śląskiego przekazało, że w wyniku wstrząsu rannych zostało pięć osób. Górnicy mieli otarcia i potłuczenia, które nie zagrażały ich zdrowiu.

Na szczęście obrażenia nie były na tyle poważne, aby górnicy musieli przebywać w szpitalu przez dłuższy czas. Po niezbędnym opatrzeniu i badaniach lekarskich zostali wypisani do domów.

Zakład Górniczy KWK Mysłowice-Wesoła – ruch „Wesoła” (stanowiący obecnie główną część produkcyjną kopalni) zlokalizowany jest na terenie Katowic i Mysłowic. W skład terenu Zakładu Górniczego Ruchu „Wesoła” wchodzą Zakład Główny, Teren Szybów Wentylacyjnych i rejon zlikwidowanego szybu "Jan - Henryk".

Zobacz wideo Z pasażerem na jednym kole i na czerwonym świetle. Motocyklista został ukarany wysokim mandatem
Więcej o: