Pogoda na dziś - środa 26 sierpnia. Na północy mogą pojawić się burze

Pogoda na dziś - środa 26 sierpnia. Synoptycy zapowiadają, że środa będzie cieplejsza niż początek tygodnia. Jednak w całym kraju możliwe są przelotne opady deszczu, a na północy Polski również burze.

Termometry w całym kraju pokażą temperaturę w granicach 18-26 stopni Celsjusza. Pogodę mogą jednak zepsuć pojawiające się na terenie całej Polski zachmurzenia oraz opady deszczu.

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Temperatura. Termometry na południu mogą pokazać nawet 26 stopni

Najchłodniej będzie w województwie zachodniopomorskim, gdzie termometry pokażą 18 stopni. O dwa stopnie cieplej będzie w województwie pomorskim oraz warmińsko-mazurskim. We wtorek z najwyższej temperatury będą mogli się cieszyć mieszkańcy województwa małopolskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego oraz świętokrzyskiego i lubelskiego. Termometry w tych regionach Polski pokażą od 25 do 26 stopni Celsjusza. W Poznaniu, Zielonej Górze i Bydgoszczy można spodziewać się 22-23 stopni. Z kolei w Warszawie, Łodzi oraz w województwie podkarpackim termometry pokażą 24 stopnie.

Opady deszczu możliwe w całym kraju. Na północy pojawią się burze

Na północy kraju, w województwie zachodniopomorskim, pomorskim oraz warmińsko-mazurskim możliwe są burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że wiatr w porywach może osiągnąć wartość do 65 kilometrów na godzinę. W całym kraju możliwe są przelotne opady deszczu. Od początku dnia w całej Polsce, poza województwem małopolskim, przewiduje się spore zachmurzenia.

Więcej o: