Jarosławiec. Turysta znalazł w morzu dryfujące ciało. Policja: to może być zaginiony 58-latek

Odpoczywający na plaży w Jarosławcu turysta natrafili na dryfujące ciało mężczyzny. Policja prowadzi postępowanie w celu ustalenia tożsamości denata. Wiele wskazuje na to, że może to być 58-latek, którego poszukiwania trwają od niedzieli.

- Ciało mężczyzny na plaży w Jarosławcu około godziny szesnastej ujawnił spacerujący brzegiem turysta - informuje Kinga Warczak ze sławieńskiej policji w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Ciało znaleziono na najszerszym odcinku sztucznej plaży, niekiedy nazywanej "polskim Dubajem".

Turysta znalazł dryfujące ciało. To może być poszukiwany turysta z Wielkopolski

- Nie wykluczamy, że może to być 58-letni mężczyzna, którego poszukiwania w Bałtyku prowadzone były w niedzielę - dodaje Kinga Warczak. Mężczyzna zaginął na niestrzeżonej części plaży w Jarosławcu (woj. zachodniopomorskie). Panowały wówczas złe warunki pogodowe. Ratownicy wywiesili czerwoną flagę, która oznacza zakaz kąpieli w morzu.

58-latek z Wielkopolski pomimo tego wszedł do wody. Jego zaginięcie po pewnym czasie zgłosiła rodzina, która również przebywała na plaży. Poszukiwania w Bałtyku rozpoczęły się w niedzielę o godz. 10., ale musiały zostać przerwane cztery godziny później ze względu na złe warunki pogodowe.

Ratownikom prowadzącym akcje przeszkadzały prądy wsteczne, które uniemożliwiały utrzymanie się na powierzchni wody. Policja pracuje nad identyfikacją znalezionego w wodzie mężczyzny. Niewykluczone, że jego tożsamość poznamy jeszcze we wtorek 25 sierpnia.

Zobacz wideo Miejski monitoring nagrał wypadek motocyklisty w Łukowie
Więcej o: