Kielce. Pożar supermarketu Lidl przy ulicy Piekoszewskiej. Zawalił się dach budynku

W poniedziałkowy wieczór ok. godz. 20 wybuchł pożar w supermarkecie Lidl przy ul. Piekoszowskiej w Kielcach. Na miejscu trwa akcja gaśnicza.

- Pożar powstał ok. godz. 20, w godzinach pracy sklepu, czyli jeszcze wtedy, gdy w środku byli klienci. Wszyscy pracownicy i klienci bezpiecznie opuścili budynek. Nikt nie został poszkodowany, nie mamy osób rannych - mówi w rozmowie z Gazeta.pl mł. bryg. Marcin Nyga z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

- Pracownicy mówili, że pojawiło się zadymienie w przestrzeni sufitu podwieszanego. Zadziałano prawidłowo, personel zarządził ewakuację i zgłosił zadymienie na numer alarmowy - podkreśla Nyga.

Kielce. Pożar supermarketu Lidl przy ul. Piekoszewskiej. Zawalił się dach

Jak dodaje przedstawiciel komendy, Lidl w Kielcach ma powierzchnię blisko 2 tys. m2. Na miejscu pracuje sześć zastępów straży pożarnej.  - W dwóch trzecich konstrukcja dachu zajęta ogniem, dach zawalił się do środka - relacjonuje mł. bryg. Marcin Nyga.

W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się stacja paliw, strażacy uspokajają jednak, że nie dojdzie do przeniesienia ognia.

"Dziennik Zachodni" informuje, że dogaszanie płomieni może potrwać nawet kilka godzin, a strażacy przez całą noc będą "dogaszać zarzewia ognia i przelewać wodą nadpalone wyposażenie sklepu".

Na miejsce pożaru przyjechał prezydent Kielc Bogdan Wenta oraz wicewojewoda Rafał Nowak - podaje kielecka "Gazeta Wyborcza".

Zobacz wideo Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy
Więcej o: