Gdzie jest burza? Pierwsze wyładowania w północno-wschodniej części kraju

Zgodnie z prognozami synoptyków, dzisiaj w kilku regionach Polski mogą pojawić się burze, którym towarzyszyć będą opady deszczu. Pierwsze wyładowania pojawiły się już w południowo-wschodniej części kraju.

Prognoza pogody na czwartek 20 sierpnia jest raczej pozytywna. W większości kraju ma być pogodnie i ciepło. Synoptycy podali jednak, że w kilku regionach mogą się pojawić burze i opady deszczu.

Gdzie jest burza? Wyładowania pojawiły się na Mazurach

Obecnie nad Polską występują słabe i umiarkowane burze, którym towarzyszą przelotne opady deszczu o sumie do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Dodatkowo odnotowuje się porywy wiatru sięgające 60 km/h.

Radary burzowe wykryły dotychczas wyładowania w dwóch miejscowościach - Bartoszycach i Lidzbarku Warmińskim (woj. warmińsko-mazurskie). W następnych godzinach będą się one kierować na wschód z prędkością 30 km/h.

Do końca dnia burze będą wędrować w kierunku południowo-wschodnim, a ostatnie zanikną w godzinach wieczornych. Synoptycy twierdzą, że przesuną się one na teren Podlasia i częściowo Lubelszczyzny.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?
Więcej o: