Pogoda na tydzień [24-30 sierpnia]. Jaki będzie koniec tego miesiąca?

Synoptycy prognozują, że ostatni tydzień sierpnia będzie dość deszczowy. Mimo zachmurzenia i licznych opadów będzie ciepło, choć nie należy spodziewać się upałów. Nie przewiduje się także burzy.
Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Z dnia na dzień coraz słoneczniej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że pierwszy dzień kolejnego tygodnia będzie deszczowy. Opadów należy się spodziewać w całym kraju, choć odnotujemy też liczne przejaśnienia. Najwięcej chmur zobaczą mieszkańcy Pomorza i Kujaw. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 19 stopni w Koszalinie do 24 stopni w Krakowie. 

We wtorek wyraźnie się rozpogodzi. Choć niebo nadal będzie spowite chmurami, padać będzie wyłącznie w okolicach Koszalina. Najwięcej przejaśnień odnotujemy na zachodzie kraju. W najcieplejszym momencie dnia termometry będą wskazywać od 20 stopni w Koszalinie, Gdańsku i Suwałkach do 24 stopni we Wrocławiu i Opolu. 

W środę będzie jeszcze więcej słońca. Niebo w całym kraju będą zasłaniać jedynie pojedyncze chmury, najsłoneczniej będzie w województwie mazowieckim. Synoptycy nie prognozują na ten dzień żadnych opadów. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 24 stopni w Rzeszowie do 28 stopni we Wrocławiu.

Pogoda na czwartek i piątek. Synoptycy prognozują zachmurzenie i opady

W czwartek Polska podzieli się na kilka stref pogodowych. W pasach na północy i południu kraju będzie padać deszcz, z kolei w centrum odnotujemy liczne przejaśnienia. Synoptycy prognozują, że najchłodniej będzie w Lublinie, gdzie termometry wskażą maksymalnie 19 stopni, z kolei najcieplejszymi miastami będą tego dnia Poznań, Zielona Góra i Wrocław, gdzie temperatura sięgnie 23 stopni.

W piątek nieco się rozpogodzi, a opady deszczu wystąpią tylko w województwach łódzkim, podlaskim i pomorskim. W pozostałych regionach zachmurzenie niskie do umiarkowanego. Termometry wskażą od 19 stopni w Białymstoku do 23 stopni w Bydgoszczy. 

Pogoda na weekend. Będzie sporo opadów deszczu

Synoptycy prognozują, że w sobotę możemy spodziewać się deszczu. Opady wystąpią w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim. W pozostałej części kraju sporo słońca. Temperatura maksymalna będzie wahać się od 21 stopni w Gdańsku, Olsztynie i Białymstoku do 23 stopni w Warszawie, Poznaniu i Szczecinie.

Niedziela będzie dniem deszczowym. Jedynymi województwami, w których nie będzie padać, to województwa zachodniopomorskie i pomorskie. Najintensywniejsze deszcze prognozuje się dla okolic Krakowa, Lublina, Warszawy i Białegostoku. Z przewidywań meteorologów wynika, że termometry wskażą od 21 stopni w Gdańsku do 24 stopni w Krakowie. 

Więcej o: