Pogoda. Zapowiada się bardzo upalny weekend. W niedzielę załamanie pogody

Prognoza pogody na weekend 21-23 sierpnia. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że czeka nas bardzo upalny weekend. Temperatura może sięgnąć nawet 32 stopni Celsjusza. W niedzielę pogoda się jednak zmieni. Tego dnia możemy się spodziewać ulewnego deszczu oraz burz.

Synoptycy zapowiadają, że w piątek i sobotę czekają nas bardzo gorące dni. Temperatura, która osiągnie wartość powyżej 30 stopni, może skłonić IMGW do wydania ostrzeżeń meteorologicznych przed upałami.

Zobacz wideo Zupy na zimno - idealne na upały

Pogoda na piątek 21 sierpnia. Upały na zachodzie kraju. Temperatura przekroczy 30 stopni

W piątek będzie słonecznie i gorąco na terenie niemal całego kraju. Temperatura osiągnie najwyższą wartość na zachodzie Polski. W Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Górze i Wrocławiu termometry pokażą nawet 31 stopni Celsjusza. Odrobinę chłodniej będzie w południowej i centralnej Polsce. W Warszawie, Łodzi, Kielcach i Krakowie temperatura będzie się wahać w granicach 28-29 stopni. Najchłodniej będzie na wschodzie i północnym wschodzie. W województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim temperatura wyniesie 25 stopni. W pozostałych częściach kraju będzie to maksymalnie 28 stopni.

Słaby wiatr będzie wiał z południa i z południowego wschodu. W związku z wysokimi temperaturami na zachodzie możliwe są ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Niewielkie zachmurzenia pojawią się nad północno-wschodnią częścią Polski i z czasem przejdą nad województwo pomorskie i zachodniopomorskie.

Pogoda na sobotę 22 sierpnia. Kolejny upalny dzień. Pojawią się niewielkie zachmurzenia

W sobotę utrzyma się wysoka temperatura. Nad zachodnią Polską pojawią się jednak zachmurzenia, które będą zwiastować niedzielne załamanie pogody. Chmury nie powinny przynieść ze sobą deszczu. Najcieplej będzie w centralnej i południowej Polsce. Termometry w Warszawie, Bydgoszczy, Łodzi i Kielcach pokażą od 30 do 31 stopni Celsjusza. Podobnie będzie w województwie podkarpackim, małopolskim i śląskim. Najcieplej ma być w województwie opolskim, gdzie temperatura osiągnie wartość 32 stopni.

Pogoda na niedzielę 23 sierpnia. Całkowita zmiana pogody. Deszcz i burze możliwe na terenie całej Polski

Niedziela przyniesie ze sobą drastyczną zmianę pogody. IMGW zapowiada, że upalne powietrze z zachodu będzie wypierane przez chłodniejszą masę powietrza. Na terenie całego kraju mogą pojawić się zachmurzenia, burze oraz opady deszczu. W niektórych miejscach burze mogą przybrać gwałtowny charakter z silnym, porywistym wiatrem oraz opadami gradu. Najchłodniej będzie na ścianie wschodniej. Termometry w województwie podkarpackim, lubelskim i podlaskim pokażą maksymalnie 22 stopnie Celsjusza. Na południu oraz w centralnej Polsce temperatura wyniesie 23-24 stopnie. Z kolei mieszkańcy Gdańska, Szczecina i Zielonej Góry mogą spodziewać się 22 stopni.

Więcej o: