Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dziś otwarte? [23 sierpnia]

Czy 23 sierpnia to niedziela handlowa? W których sklepach będzie można zrobić dziś zakupy? Podpowiadamy, co mówią na ten temat obowiązujące przepisy.

23 sierpnia nie jest niedzielą handlową, co oznacza, że sklepy takie jak Lidl, Biedronka, Tesco czy Auchan będą dziś zamknięte. Zrobienie zakupów będzie dziś utrudnione, ale nie niewykonalne. Osoby, które będą chciały coś kupić, będą mogły zaopatrzyć się np. na stacji benzynowej, w placówce pocztowej, w sklepie na dworcu lub w osiedlowym sklepiku, w którym sprzedaje właściciel przedsiębiorstwa.

Niedziele handlowe 2020. Kiedy kolejna niedziela z handlem?

W 2020 roku będzie łącznie siedem niedziel handlowych. Najbliższa wypadnie już za tydzień, bo 30 sierpnia. Oprócz tego niedzielami handlowymi będą 13 i 20 grudnia - dwie niedziele poprzedzające święta Bożego Narodzenia. Cztery spośród siedmiu tegorocznych niedziel handlowych już za nami.

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Zakupy a epidemia koronawirusa. Pamiętaj o tych zasadach

Choć epidemia koronawirusa wciąż trwa, większość obostrzeń z tym związanych została zniesiona. Mimo to idąc na zakupy, musimy pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa. W sklepach obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Oprócz tego robiąc zakupy, należy odkazić ręce i zachować dystans wobec innych osób.

Więcej o: