Gdzie jest burza? Alert IMGW drugiego stopnia dla wschodniej i części południowej Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnymi deszczami oraz burzami z gradem. Synoptycy prognozują, że najgorsza pogoda będzie na części ściany wschodniej oraz w południowych powiatach województwa śląskiego i małopolskiego.
Zobacz wideo O co chodzi z ciśnieniem atmosferycznym?

Gdzie jest burza? Alert drugiego stopnia dla wschodniej i południowej części Polski

Synoptycy wydali ostrzeżenia drugiego stopnia dla województwa mazowieckiego, lubelskiego oraz następujących powiatów w województwie małopolskim i śląskim: myślenickiego, suskiego, wadowickiego, oświęcimskiego, pszczyńskiego, bielskiego, cieszyńskiego oraz żywieckiego.

Na zagrożonych terenach prognozuje się silne opady deszczu oraz burze. Opady wyniosą nawet do 30-40 milimetrów, a prędkość wiatru może sięgnąć nawet 70 kilometrów na godzinę. Ostrzeżenia obowiązują do godziny 23.

Środa będzie ostatnim dniem z burzami na terenie całego kraju

Alert pierwszego stopnia obowiązuje natomiast w województwie zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, podkarpackim oraz w części Małopolski i Podlasia. Burzom z gradem będą towarzyszyć opady deszczu od 15 do 50 milimetrów.

Żółty alert obowiązuje w godzinach 11-20. Michał Ogrodnik, synoptyk z IMGW, podkreśla, że środa będzie ostatnim dniem, kiedy burze wystąpią w niemal całym kraju. W czwartek pojawią się tylko na północnym wschodzie.

Więcej o: