Pogoda na dziś - czwartek 20 sierpnia. Zapowiada się słoneczny i ciepły dzień

Pogoda na dziś - czwartek 20 sierpnia. Meteorolodzy zapowiadają duże rozpogodzenia. Tylko w kilku województwach mogą pojawić się lokalne, słabe opady deszczu.
Zobacz wideo Czy kwintylion drzew uratuje klimat?

W czwartek w większości kraju niebo będzie niemal bezchmurne. Dodatkowo będzie też ciepło - od 24 do 27 stopni. Od piątku natomiast należy spodziewać się wzrostu temperatury do nawet 32 stopni.

Temperatura. Najcieplejszy dzień w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku

Najniższa temperatura w czwartek, 24 stopnie, zapowiadana jest w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, podkarpackim i śląskim. Jeden stopień więcej czeka mieszkańców Lublina, Krakowa i Szczecina. Do 26 stopni pokażą termometry w województwach lubuskim, opolskim, łódzkim, świętokrzyskim, mazowieckim i kujawsko-pomorskim. Najwyższa temperatura prognozowana jest dla Poznania i Wrocławia. Tam będzie do maksymalnie 27 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 20 sierpnia.Pogoda na dziś - czwartek 20 sierpnia. gazeta.pl

Opady. W całej Polsce bardzo duże rozpogodzenia

Rano większe zachmurzenie zapowiadane jest jedynie we wschodnich i południowych krańcach Polski. Przez większą część dnia w całym kraju będzie bardzo słonecznie. Po południu więcej chmur zacznie pojawiać się w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i łódzkim. W tych regionach mogą spaść przelotne, lokalne opady deszczu. Meteorolodzy przewidują dodatkowo słabe porywy wiatru.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: