Powrót do szkoły w czasie pandemii koronawirusa. Nowy cykl Gazeta.pl [JAK BĘDZIE: EDUKACJA]

W jaki sposób pandemia koronawirusa zmieniła polską szkołę? Jaka rzeczywistość czeka polskich uczniów w krótszej i dłuższej perspektywie? Na te pytania próbujemy znaleźć odpowiedź wraz z nauczycielami, rodzicami i ekspertami w nowym cyklu Gazeta.pl zatytułowanym "Jak będzie: edukacja". Przez najbliższy tydzień - od 24 do 28 sierpnia - codziennie przeczytacie teksty dotyczące sytuacji w polskiej oświacie.

Pandemia koronawirusa wywróciła polski system edukacji do góry nogami. Uczniowie na kilka miesięcy zostali w domach, a nauczyciele z dnia na dzień musieli nauczyć się, jak pracować w nowej, "zdalnej" rzeczywistości.

1 września szkoły znów będą pełne. W nowej odsłonie cyklu "Jak będzie" weźmiemy pod lupę to, co wydarzyło się w ostatnich miesiącach i co czeka teraz uczniów, nauczycieli i rodziców.

Odpowiemy na pytania dotyczące m.in. bezpieczeństwa i przygotowania placówek na pracę w nowych, nieznanych wcześniej warunkach; problemów, jakie obnażyła edukacja zdalna; psychicznej kondycji dzieci i pracowników oświaty.

Teksty znajdziecie codziennie w dniach 24-28 sierpnia na Gazeta.pl oraz pod tym linkiem.

Z kolei w poniedziałek 31 września już od godz.7.15 rano czekamy na Was w Poranku "Szkoła w czasie pandemii" na Gazeta.pl. Wraz z dziennikarzami radia TOK FM i redakcji Wyborcza.pl będziemy rozmawiać m.in. z ekspertami i dyrektorami szkół o tym, czy Polska jest odpowiednio przygotowana na powrót uczniów do placówek od 1 września.

Czekamy na maile i komentarze nauczycieli oraz rodziców dotyczące powrotu dzieci do szkół. Jak funkcjonują Wasze placówki? Czy kadra i uczniowie stosują się wytycznych? Piszcie na adres: listydoredakcji@gazeta.pl.

Zobacz wideo Pandemia trwa, a wakacje się kończą. Uczniowie mają wrócić do szkół
Więcej o: