Złapano sprawcę pożaru na terenie Puszczy Bieniszewskiej. To 15-latek

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie zatrzymali 15-latka, który został uznany winnym podpalenia lasu w Puszczy Bieniszewskiej. Nastolatek przyznał się do postawionych mu zarzutów.

Do podpalenia lasu w Puszczy Bieniszewskiej doszło 12 lipca 2020 roku. W efekcie spłonęło 15 arów drzewostanu dojrzałego oraz blisko jeden metr sześcienny drzewa opałowego. Łącznie straty na szkodę Nadleśnictwa Konin należącego do Lasów Państwowych wyceniono na ponad dziewięć tysięcy złotych. 

Funkcjonariusze ustalili sprawcę. 15-latek przyznał się do podpalenia

Od samego początku poszukiwań sprawcy do akcji włączył się wydział kryminalny konińskiej policji, który rozpoczął współpracę ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Konin. Jak informuje mł. asp. Sebastian Wiśniewski z KMP w Koninie, zaskoczeniem było to, że sprawcą pożaru był nastolatek.

- Nikt się nie spodziewał, że okaże się nim być 15-latek mieszkający w Koninie. Nieletni został przesłuchany i przyznał się do podpalenia lasu w Puszczy Bieniszewskiej. Jak sam twierdzi, nie wie, dlaczego to zrobił - przekazał Wiśniewski.

Sprawa jest nietypowa, bowiem sprawca okazał się być osobą niepełnoletnią. Z tego powodu zostanie skierowana do Sądu Rodzinnego, który będzie podejmował dalsze decyzje o jego losach.

Zobacz wideo Próbował uciec z kwarantanny. Złapała go policja
Więcej o: