Ruda Śląska. Osoba zakażona koronawirusem w parku wodnym. Sanepid wydaje zalecenia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rudzie Śląskiej poinformował, że osoby, które 5 sierpnia korzystały z usług parku wodnego Aquadrom, powinny rozpocząć obserwację swojego stanu zdrowia i ograniczyć kontakty z innymi.

Jak poinformował miejscowy sanepid, 5 sierpnia przed południem jednym z gości parku wodnego była osoba, u której później potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Z tego powodu innym odwiedzającym zalecono "ograniczenie kontaktów społeczno-zawodowych do minimum" i podjęcie samoobserwacji.

Komunikat jest skierowany do osób, które odwiedziły Aquadrom w godzinach 9-11. 

"W razie niepokojących symptomów zdrowotnych (objawy chorobowe związane z zakażeniem COVID-19) należy powiadomić najbliższą powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną w miejscu zamieszkania" - podał sanepid.

Ruda Śląska w "czerwonej strefie". W mieście blisko 1000 przypadków 

Od początku epidemii w Rudzie Śląskiej potwierdzono łącznie 955 przypadków zakażenia, z czego 520 osób wyzdrowiało, 17 zmarło, 1005 jest na kwarantannie, natomiast trzy są objęte nadzorem epidemiologicznym. W szpitalach przebywa z kolei obecnie 13 pacjentów z COVID-19.

W ostatnim czasie głównym ogniskiem zakażeń w tym rejonie była rudzka kopalnia Bielszowice. Przeprowadzone badania wykazały, że zachorowało tam łącznie ponad 500 górników. Obecnie zakażonych jest jeszcze 359 osób.

Zobacz wideo O czym musimy pamiętać, jeśli wybieramy się w podróż publicznym środkiem transportu?
Więcej o: