Opolskie. Matka wyrzuciła noworodka przez okno domu jednorodzinnego. Dziecko w szpitalu

W sobotę wieczorem w jednej ze wsi pod Opolem doszło do rodzinnego dramatu. Kobieta wyrzuciła przez okno noworodka, jednak na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Sprawą zajęła się policja.

Całą sytuację zaobserwowali bliscy kobiety, którzy wezwali pomoc. Dziecko trafiło do szpitala i na szczęście - poza niegroźnym urazem nogi - lekarze nie stwierdzili u niego poważniejszych obrażeń, informuje "Rzeczpospolita".

Do szpitala na obserwację psychiczną trafiła również matka dziecka. Opolska policja ustaliła, że w momencie zdarzenia w domu przebywały inne osoby. Wszyscy byli trzeźwi.

Rybnik. Matka wyrzuciła dziecko z pierwszego piętra

To nie pierwsza tego typu sytuacja w ostatnich miesiącach. W maju tego roku w Rybniku 34-latka wyrzuciła 11-miesięczne dziecko przez okno mieszkania usytuowanego na pierwszym piętrze. Lekarze oceniali stan chłopczyka jako ciężki, ale stabilny.

Kobieta miała opowiedzieć o swoim zachowaniu mężowi, który niedługo później znalazł dziecko na trawniku przed budynkiem i wezwał służby. Matka usłyszała dwa zarzuty usiłowania zabójstwa, bowiem wcześniej próbowała już pozbawić dziecko życia. Ostatecznie została aresztowana na trzy miesiące i umieszczona w szpitalu psychiatrycznym przy areszcie śledczym.

Zobacz wideo Bydgoska drogówka obserwuje kierowców w mobilnym centrum monitoringu. Oto wykroczenia, które zarejestrowali
Więcej o: