Wypadki na Warmii i Mazurach. Na jeziorze Tałty zderzył się skuter z motorówką. Nie żyje 34-latek

Na jeziorze Tałty doszło do zderzenia skutera wodnego z motorówką. W wypadku zginął 34-letni mężczyzna. Do groźnego wypadku doszło także na jeziorze Dadaj koło Biskupca, gdzie 13-latek, również na skuterze, z dużą prędkością uderzył o brzeg.

Jak podaje Radio ZET, do wypadku na Tałtach doszło w sobotę po południu. Przyczyny zdarzenia ustala policja. Z informacji przekazanej przez Mazurski MOPR wynika, że skuter zderzył się z motorówką. 34-latek płynący skuterem zmarł. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Zobacz wideo Przypadkowi ludzie łączą siły, by uratować czyjeś życie

Mazury. Wypadki na jeziorach Tałty i Dadaj

Również w sobotę doszło do niebezpiecznego wypadku na jeziorze Dadaj koło Biskupca. Ok. godz. 13 w brzeg uderzył 13-latek. Chłopiec również podróżował skuterem, który wymagał uprawnień.

"Wyjaśniamy okoliczności wypadku do którego doszło dziś ok. 13:00 na j. Dadaj. W zdarzeniu ranny został 13-latek korzystający ze skutera wodnego na który wymagane są specjalne uprawnienia. Apelujemy o odpowiedzialność podczas wypoczynku nad wodą - zwłaszcza aktywnego!" - podaje na Twitterze olsztyńska policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 13-latek nie zapanował nad maszyną. 

Więcej o: