Niedziele handlowe 2020. W ten weekend większość sklepów będzie zamknięta

Od 2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał tylko w niektóre niedziele. Poprzednia zasada, zgodnie z którą zakupy w niedziele można było zrobić raz lub dwa razy w miesiącu, obowiązywała tylko przez dwa lata od wprowadzenia ustawy.
Zobacz wideo Koronawirus a handel. Jakie firmy wycofują się z Polski? Jakich sklepów stacjonarnych będzie mniej?

Zgodnie z kalendarzem do końca 2020 roku zostały już tylko trzy niedziele bez zakazu handlu. Jedna z nich wypada właśnie w sierpniu.

Niedziele handlowe 2020. Kiedy sklepy będą otwarte?

Niestety nie jest to najbliższa niedziela 16 sierpnia, chociaż sklepy nieczynne będą także w sobotę 15 sierpnia. Wypada wtedy dzień wolny od pracy, ze względu na święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Zakupy w niedzielę zrobimy w tym roku jeszcze: 30 sierpnia, 13 grudnia i 20 grudnia. W pozostałe niedziele wszystkie sklepy i centra handlowe będą zamknięte. Wyjątkiem są apteki, kawiarnie, cukiernie, stacje benzynowe, sklepy, gdzie sprzedaje właściciel lub jego rodzina lub sklepy, pełniące także funkcję placówek pocztowych. Te lokale nie zostały objęte zakazem handlu.

Obostrzenia obowiązujące w sklepach

W związku z epidemią w sklepach należy przestrzegać nowych zasad reżimu sanitarnego. Klienci powinni utrzymywać półtorametrowe odstępy od innych osób, mieć zasłonięte usta oraz nos oraz mieć założone rękawiczki jednorazowe lub zdezynfekować ręce. W wielu placówkach rekomendowane są płatności bezgotówkowe.

Więcej o: