Małopolska. Nowy wojewoda Łukasz Kmita zakażony koronawirusem. Wcześniej miał kontakt z chorującym posłem PiS

Nowo mianowany wojewoda małopolski, Łukasz Kmita, jest zakażony koronawirusem. W czwartek 13 sierpnia Kmita udał się na domową kwarantannę po tym, gdy dowiedział się, że miał kontakt z posłem PiS Jackiem Osuchem, u którego potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2.

Łukasz Kmita został powołany na stanowisko wojewody małopolskiego w piątek (7.08). Na stanowisku zastąpił Piotra Ćwika, który sprawował swoją funkcję w latach 2017-2020. Jak informuje portal RMF 24, badania laboratoryjne potwierdziły, że wojewoda jest zakażony koronawirusem, a większość jego współpracowników trafiła na kwarantannę.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zakażony koronawirusem. Przebywa na domowej kwarantannie

W czwartek biuro prasowe Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przekazało informację, że Łukasz Kmita udał się na domową kwarantannę, Poprzedniego dnia dowiedział się, że miał kontakt z osobą, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem.

- Zgodnie z procedurą stosowaną w takich sytuacjach wojewoda Łukasz Kmita – jako osoba "z kontaktu" – został objęty kwarantanną domową. Najbliżsi współpracownicy wojewody oraz osoby, z którymi w ostatnim czasie miał on kontakt, zostały lub niebawem zostaną objęte nadzorem epidemiologicznym - poinformował urząd.

Łukasz Kmita czuje się dobrze

Osobą, z którą spotkał się Kmita był Jacek Osuch, poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu krakowskiego oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu. Wojewoda małopolski skontaktował się z miejscowym powiatowym inspektorem sanitarnym - badania potwierdziły, że doszło do zakażenia koronawirusem.

Z informacji przekazanych przez urząd wynika, że wojewoda małopolski czuje się dobrze. Na tę chwilę, osoby z jego najbliższego otoczenia nie mają charakterystycznych objawów infekcji. Łukasz Kmita postanowił kontynuować swoją pracę w formule zdalnej. W czwartek brał udział w wideokonferencji ze starostami i dyrektorami małopolskich szpitali.

Zobacz wideo Mińsk. Białorusinki ustawiają się w żywe łańcuchy
Więcej o: