Podkarpacie. 16-latek był winny 37 kradzieży. Na przesłuchanie przyszedł w skradzionych butach

16-letni mieszkaniec Strzyżowa postanowił samodzielnie dostarczyć policjantom z tamtejszej Komendy Powiatowej Policji dowody swojej winy. Nastolatek będzie odpowiadał przed sądem za dokonanie ponad 30 kradzieży.

16-latek został wezwany na komendę w Strzyżowie w celu przesłuchania. Powodem miały być podejrzenia, że licznie okradał między innymi niezamknięte samochody na terenie Strzyżowa i okolic - informuje podkarpacka Policja.

Skradzione Ferrari 488 GTB fot. Car Spotting Zachodniopomorskie Mielno. Skradziono luksusowe Ferrari. Pojazd wart jest ponad 1,5 miliona zł

Notoryczne kradzieże na terenie Strzyżowa. Policja wytypowała 16-latka

Policjanci poinformowali, że od początku tego roku kilkudziesięciu właścicieli samochodów zgłaszało kradzieże gotówki i drobnych przedmiotów. Przeprowadzone śledztwo pozwoliło funkcjonariuszom wytypować 16-latka jako głównego podejrzanego.

Z uwagi na swój wiek, nastolatek stawił się na komendzie w obecności dorosłego opiekuna. Początkowo 16-latek przyznał się tylko do kilku kradzieży, odpierając pozostałe zarzuty.

16-latek przyszedł na przesłuchanie w skradzionych butach

W trakcie przesłuchania policjant dostrzegł, iż nastolatek ma na nogach nowe sportowe buty. Szybko zdołał ustalić, że są one bardzo podobne do tych, które kilka dni wcześniej zginęły z jednego z domów. 16-latek po chwili przyznał się, że pochodzą one z kradzieży.

Zdjęcie ilustracyjne Wpadka policjantów. Na komisariacie zgubiono protokół z przesłuchania

Efektem przesłuchania było ostateczne przyznanie się przez nastolatka do 37 kradzieży w Strzyżowie i okolicznych miejscowościach. Jako nieletni będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym. Grozi mu nawet umieszczenie w zakładzie poprawczym.

Zobacz wideo Długołęka. Tir zajechał drogę nieoznakowanego radiowozu, który poruszał się lewym pasem
Więcej o: