Pogoda na dziś - piątek 14 sierpnia. Wysoka temperatura w całym kraju

Pogoda na dziś - piątek 14 sierpnia. Synoptycy prognozują, że na koniec tygodnia czeka nas ciepły i słoneczny dzień z niewielkimi zachmurzeniami, które pojawią się głównie na południu kraju. Temperatura będzie się wahać w granicach 25-30 stopni Celsjusza.

Od ponad tygodnia w całym kraju możemy cieszyć się z ciepłej pogody. Nowy trend utrzyma się również w piątek 14 sierpnia. Najcieplej będzie na południowym zachodzie, gdzie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami.

Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Temperatura. Na południowym zachodzie kraju pojawią się upały

Najchłodniej będzie na północnym-wschodzie kraju. Mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego muszą się przygotować na temperaturę wynoszącą 25 stopni Celsjusza. O dwa stopnie cieplej będzie w województwie mazowieckim, świętokrzyskim i podkarpackim, gdzie termometry pokażą 27 stopni. Na pomorzu temperatura będzie się wahać od 26 stopni w Gdańsku do 28 stopni w Szczecinie i 29 w województwie kujawsko-pomorskim. Mieszkańcy Poznania, Zielonej Góry i Wrocławia mogą liczyć na temperaturę wynoszącą nawet 30 stopni Celsjusza.

Pogoda na tydzień 10 -16 sierpnia (zdjęcie ilustracyjne) Pogoda na tydzień [10-16 sierpnia]. Najpierw burze i deszcze, a potem słońce

IMGW ostrzega, że w województwie lubuskim oraz północnych powiatach województwa dolnośląskiego i opolskiego mogą wystąpić upały. Wysokie temperatury odpuszczą dopiero wieczorem, kiedy termometry pokażą 19-21 stopni.

Dzień ustawowo wolny w sobotę. Czy za 15 sierpnia należy się wolne? (zdjęcie ilustracyjne) Dzień ustawowo wolny w sobotę. Czy za 15 sierpnia należy się wolne?

Opady. Słoneczny dzień mogą zepsuć pojawiające się chmury

W piątek 14 sierpnia będzie panowała słoneczna atmosfera. Zachmurzenia pojawią się w okolicach południa na południowym zachodzie, w województwach lubuskim, dolnośląskim i zachodniopomorskim. W miarę upływu dnia, chmury pokażą się również w województwie mazowieckim i kujawsko-pomorskim. Na piątek nie prognozuje się opadów deszczu ani silnych wiatrów.

Więcej o: